Gym

Vse nesouvisejici se svetem WoW
Atriell
Honorable Guild Member

Gym

Postby Atriell » Wed Mar 02, 2016 9:44 pm

Tohle je na tomhle foru hoodně offtopic, ale docela mě to zajímá. Cvičíte někdo z Vás? Děláte nějaký sport?
Jaký a jak dlouho?
Díky za upřímné reakce :-)
Vždycky můžeš mnohem víc, než si myslíš!

Keqin
Honorable Guild Member

Re: Gym

Postby Keqin » Thu Mar 03, 2016 9:48 am

...dělal jsem asi rok Krav Magu, fitko jsem chodil také cca 2x půl roku asi 3-4x týdně... ale momentálně nic. :]
Daddy & Twitch Gaming Streamer » Twitch | Twitter | Instagram | Discord | Facebook

Souldrainer
Honorable Guild Member

Postby Souldrainer » Thu Mar 03, 2016 10:23 am

Veci co som robil davno nebudeme riesit :D (ale bolo toho dost) teraz posledne 3 roky sa venujem silovemu trojboju a posledny rok aj zavodne. Calexx robil strongmana ak sa nemylim.

Preco sa pytas ? Ty co robis ? ;)
It has been said that something as small as the flutter of a butterfly's wing can ultimately cause typhoon halfway around the world.
-Chaos Theory

Atriell
Honorable Guild Member

Postby Atriell » Thu Mar 03, 2016 11:30 am

Já cvičím něco málo přes čtyři roky, ale první dva jsem cvičil kraviny, neřešil jídelníček,.. pak přišlo zraněšní rotátoru pravého ramene a na půl roku stop.
Poslední rok kombinuji MMA (hlavně vytrvalostní tréninky, grapling, techniky), kalisteniku (hlavně přes léto) i standardní fitko.
Jezdil jsem hlavně různé splity, aktuálně jsem na doporučení trenéra (Zdeňka Ledviny) přešel na fullbody, abych trochu šoknul tělo.
konkrétně: http://www.body-test.cz/cs/clanky/34-po ... ne-kardio/

Ale ptám se hlavně proto, že obecné podvědomí o lidech, co aktivně hrají games a věnují se IT a tak, je takové, že jsou buď ultra vychrtlý nebo ultra tlustý. Já má přitom celkem dost známých z IT, kteří pravidelně cvičí/běhají, plavou,... proto jsem chtěl vědět, jak je na tom Motion :-)

Calexxa
Honorable Guild Member

Postby Calexxa » Thu Mar 03, 2016 11:46 am

Rodina atd .. takže stop fitka, forma fpiči a pak jsem se už nikdy psychicky neodhodlal jít zase cvičit, od začátku .. nechci si kazit vzpomínky. Stejný to už nebude nikdy, není na to prostě ani čas a už vůbec ne klid.
1-4x týdně si zacvičím doma, do toho občas běhání dokud si neuženu zánět v holeni a kolo .. občas plavání .. člověk něco musí dělat, jinak by se rozpadl :) furt si držím kolem 105kg na 178cm v celkem jakž takž formě .. ale sranda, že ani když jsem na to přes rok nešáhl, tak pod 100kg mi váha nejela .. a to jím sotva půlku toho, co když jsem hc cvičil
Last edited by Calexxa on Thu Mar 03, 2016 11:49 am, edited 1 time in total.

Moneta

Postby Moneta » Thu Mar 03, 2016 11:46 am

V mládí posilování fitness kolem 16-22 roku, pak jsem se na to po vojně vysral a teď v posledních letech se k tomu vrátil. Plus přidal jogging protože běh je přeci jen něco jiného :D některý lidi to ale nechápou třeba jako kámoška, ta si myslí že chodí běhat :-) Potom ještě jízdu na kole. Jedna vyjížďka cca těch 80 km.

V letech 22-30 mi WoWko přidalo 16 Kg na 106. Když jsem se podíval na fotky no hrůza. Těch 15 jsem dal zase dolu. Za určitou hranici se už nemůžu dostat.

Momentálně musím znovu řešit žrádlo, uprava toho co a kdy jíst, což je pro mě uplně nejhorší, ta logistika toho nákupu a přípravy atd. Zvláště když dělám na směny.

91kg na 175cm po začátku cvičení to šlo na 95

Keqin
Honorable Guild Member

Postby Keqin » Thu Mar 03, 2016 12:02 pm

...já měl 120kg na svých 188cm. Cca 2 roky zpátky jsem se během cca 4 měsíců dostal na 92kg. Teď jsem na cca 94kg. :)
Daddy & Twitch Gaming Streamer » Twitch | Twitter | Instagram | Discord | Facebook

Souldrainer
Honorable Guild Member

Postby Souldrainer » Thu Mar 03, 2016 12:26 pm

Nooo je to taka haluz podla mna. Ten IT stereotyp, Ja by som povedal ze viac ako 70% mojich kolegov/znamych co su IT robia dost na vysokej urovni aj nejaky sport. Prave koli tomu balancu telesnemu a lepsej vykonnosti v praci. Aj profi gameri maju GPP (general physical preparedness ) treningy od trenerov lebo zdrave telo je velmi dolezite pre solidny mentalny vykon. Vela mojich kolegov beha maratony, hravaju fotbal, zeny volejbal/hadzanu, box robieva dost ludi, cross country biking a par ludi robi aj strongmana alebo trojboj.
It has been said that something as small as the flutter of a butterfly's wing can ultimately cause typhoon halfway around the world.
-Chaos Theory

Spazik

Postby Spazik » Thu Mar 03, 2016 12:33 pm

Cvičím v posilovně tak po různě s přestávkami od 15 let. Momentálně tak 1-2x týdně a 1-3x týdně volejbal. Prostě aby se tak nějak člověk udržel funkční a vypadal jako člověk (ne hromada brambor) a docela se mi to daří - 192cm-92-94kg.
Stejně je to nakonec nejvíc o stravě, chodit 2x-3x týdně chvíli běhat nemá takový vliv na hmotnost jako strava. (na fyzičku samozřejmě ano)
Aby měl člověk nějaké výrazné výsledky v transformaci těla, musí se tomu podle mě věnovat cca 2-3h denně (strava+cvičení).

Spazik

Postby Spazik » Thu Mar 03, 2016 12:36 pm

Souldrainer wrote:Nooo je to taka haluz podla mna. Ten IT stereotyp, Ja by som povedal ze viac ako 70% mojich kolegov/znamych co su IT robia dost na vysokej urovni aj nejaky sport. Prave koli tomu balancu telesnemu a lepsej vykonnosti v praci. Aj profi gameri maju GPP (general physical preparedness ) treningy od trenerov lebo zdrave telo je velmi dolezite pre solidny mentalny vykon. Vela mojich kolegov beha maratony, hravaju fotbal, zeny volejbal/hadzanu, box robieva dost ludi, cross country biking a par ludi robi aj strongmana alebo trojboj.

JJ dělám v IT firmě a dostl lidí tu sportuje. Jasně je tu pár takových typických IT anti-sportovců, ale to bych řekl že je menšina.

Moneta

Postby Moneta » Thu Mar 03, 2016 12:42 pm

Spazik wrote:Aby měl člověk nějaké výrazné výsledky v transformaci těla, musí se tomu podle mě věnovat cca 2-3h denně (strava+cvičení).

To už je pro drtivou většinu nereálné a zvláště pro členy rodiny. Na to už musíš mít přepnutou výhybku v hlavě a brát to jako životní cíl, postoj, styl

Atriell
Honorable Guild Member

Postby Atriell » Thu Mar 03, 2016 2:45 pm

Spazik wrote:
Souldrainer wrote:Nooo je to taka haluz podla mna. Ten IT stereotyp, Ja by som povedal ze viac ako 70% mojich kolegov/znamych co su IT robia dost na vysokej urovni aj nejaky sport. Prave koli tomu balancu telesnemu a lepsej vykonnosti v praci. Aj profi gameri maju GPP (general physical preparedness ) treningy od trenerov lebo zdrave telo je velmi dolezite pre solidny mentalny vykon. Vela mojich kolegov beha maratony, hravaju fotbal, zeny volejbal/hadzanu, box robieva dost ludi, cross country biking a par ludi robi aj strongmana alebo trojboj.

JJ dělám v IT firmě a dostl lidí tu sportuje. Jasně je tu pár takových typických IT anti-sportovců, ale to bych řekl že je menšina.

jak jsem psal, je to obecné podvědomí. Já osobně to vidím taky jinak.

Atriell
Honorable Guild Member

Postby Atriell » Thu Mar 03, 2016 2:48 pm

Moneta wrote:
Spazik wrote:Aby měl člověk nějaké výrazné výsledky v transformaci těla, musí se tomu podle mě věnovat cca 2-3h denně (strava+cvičení).

To už je pro drtivou většinu nereálné a zvláště pro členy rodiny. Na to už musíš mít přepnutou výhybku v hlavě a brát to jako životní cíl, postoj, styl

pro běžného člověka, který si chce udržet kondici, je ideální 3 tréninky týdně + jedna nějaká lehčí aktivita. K tomu samozřejmě strava, neříkám, že je nutné si vše počítat do poslední kalorie a přesně dělat na makroživiny, ale nějaký rozumný poměr sacharidů, bílkovin a tuků, by člověk měl dodržovat + vitamíny a minerály. A taky by nikdy neměl přijímat méně, než vydá (pokud není cíleně v deficitu).
A samozřejmě nejíst slátaniny ale potraviny :-)

Tifany
Honorable Guild Member

Postby Tifany » Thu Mar 03, 2016 6:12 pm

Kdyz jsem pred temer presne 2 roky dobihal autobus a krome toho, ze jsem malem vyplivnul plice, jsem jeste musel vyuzit lavicku (protoze jsem ten autobus samozrejme nestihnul), protoze jsem nemel vubec "necitil" nohy, jsem se rozhodl, ze s tim musim neco zacit delat. Koupil jsem si kolo a zacal jezdit. Po prvnich nesmelych kruccich, kdy jsem se z 6 km dlouhe projizdky vracel s krecemi nohou tak silnymi, ze jsem musel po ceste 2x zastavit, abych to protahl, jsem se postupne rozjel a na konci roku jsem mel najeto 2970 km. Loni uz to bylo vyrazne lepsi a najezdil jsem 5021 km a letos bych to rad dostal na 7000 (hlavni cil je tedy 100 vyskovych kilometru, coz vzhledem k lonskemu stavu odpovida asi 7100 km). No, zatim je to slabsi - nemam jeste obleceni na zimu, a tak mam zatim jen 300 km, ale abych se tedy nenudil, tak jsem zacal lehce behat - zatim opravdu jen lehce - cca 4 km 5x tydne.

A kdyz uz tady pisete o vaze, tak z puvodnich 90 kg pri 184 cm mam ted po 2 letech 69 kg - a to toho snim asi tak 2x tolik, co jsem snedl pred tim :)
.

Atriell
Honorable Guild Member

Postby Atriell » Fri Mar 04, 2016 12:08 am

Tifany wrote:A kdyz uz tady pisete o vaze, tak z puvodnich 90 kg pri 184 cm mam ted po 2 letech 69 kg - a to toho snim asi tak 2x tolik, co jsem snedl pred tim :)

Neber to špatně, ale 69kg na 184cm je docela brutální podváha... měl bys mít určtitě přes 80kg! Ideálně kolem 84kg

Spazik

Postby Spazik » Fri Mar 04, 2016 10:18 am

Atriell wrote:
Tifany wrote:A kdyz uz tady pisete o vaze, tak z puvodnich 90 kg pri 184 cm mam ted po 2 letech 69 kg - a to toho snim asi tak 2x tolik, co jsem snedl pred tim :)

Neber to špatně, ale 69kg na 184cm je docela brutální podváha... měl bys mít určtitě přes 80kg! Ideálně kolem 84kg

To jo, na chlapa mi to přijde slušnej koncentrák, normální váha je +- výška-100

Spazik

Postby Spazik » Fri Mar 04, 2016 10:29 am

Atriell wrote:pro běžného člověka, který si chce udržet kondici, je ideální 3 tréninky týdně + jedna nějaká lehčí aktivita. K tomu samozřejmě strava, neříkám, že je nutné si vše počítat do poslední kalorie a přesně dělat na makroživiny, ale nějaký rozumný poměr sacharidů, bílkovin a tuků, by člověk měl dodržovat + vitamíny a minerály. A taky by nikdy neměl přijímat méně, než vydá (pokud není cíleně v deficitu).
A samozřejmě nejíst slátaniny ale potraviny :-)

Však jo, na udržení "normálního" stavu, tzn. vypadat a fungovat jako člověk je tohle OK.
2-3h denně jsem psal jsou na výraznou transformaci, tzn. chci viditelně změnit postavu a mít nadprůměrné svaly.

Tifany
Honorable Guild Member

Postby Tifany » Fri Mar 04, 2016 5:46 pm

njn, kdyz ja jsem v zasade zadnej sport v zivote nedelal. Maximum sportu bylo:
- do 18 let: 2 hodiny telocviku ve skole
- od 18 do 24: 1 hodina telocviku na VS
- od 24 do 32: vyjit schody do 2. patra
Ono sice mam malou vahu, ale pritom mam stale jeste maly "spek" - byl jsem pred tim koncentrak s pivnim mozolem :) - ted uz nemam bricho, ale svaly porad jeste nejsou. Sice tomu nerozumim, ale dle kamaradky, ktera me vytahla na nejaky merici stroj (mela to v ramci nejakeho kurzu), mam: vicelarni tuk 3 (1-12) a tuk obecne 14%. A pry je to takto pro muj vek idealni.
.

Atriell
Honorable Guild Member

Postby Atriell » Sat Mar 05, 2016 10:26 am

Tifany wrote:njn, kdyz ja jsem v zasade zadnej sport v zivote nedelal. Maximum sportu bylo:
Ono sice mam malou vahu, ale pritom mam stale jeste maly "spek" - byl jsem pred tim koncentrak s pivnim mozolem :) - ted uz nemam bricho, ale svaly porad jeste nejsou. Sice tomu nerozumim, ale dle kamaradky, ktera me vytahla na nejaky merici stroj (mela to v ramci nejakeho kurzu), mam: vicelarni tuk 3 (1-12) a tuk obecne 14%. A pry je to takto pro muj vek idealni.

nesmíš řešit jen tuk... chce to nabrat hmotu, už kvůli páteři a celkově držení těla...

Atriell
Honorable Guild Member

Postby Atriell » Sat Mar 05, 2016 10:26 am

Tifany wrote:njn, kdyz ja jsem v zasade zadnej sport v zivote nedelal. Maximum sportu bylo:

nesmíš řešit jen tuk... chce to nabrat hmotu, už kvůli páteři a celkově držení těla...

Nostra
Honorable Guild Member

Postby Nostra » Sat Mar 05, 2016 11:58 am

Cvičím více méně s nějakými výpadky už určitě přes deset let, Teď zrovna mám jeden z delších výpadků :) Už to není, co to bývalo, ale něco přes 100 kg benchuju pořád ;)

Aktuálně se hodlám přihlásit na kurzy kung fu, protože do fitka už nechodím nějaký čas, cvičím jen doma, tak ať občas nějaký večer vylezu ven dělat taky něco kloudného. Mám jednoručky až do 35 kg každá a v komoře uskladněný stojan + lavici a závaží až do 120 kg na velkou činku, takže není problém.

Pořád mám 195 cm a tak 98-101 kg podle roční sezóny :D

Toť asi v kostce vše :O

Return to “Off Topic”