Hardware / Zelezo - Diskuze a Bazar - CPU, GPU, RAM, PSU, MB, Chassis ....

Vse nesouvisejici se svetem WoW
Ekasha

Re: Hardware / Zelezo - Diskuze a Bazar - CPU, GPU, RAM, PSU, MB, Chassis ....

Postby Ekasha » Mon Oct 17, 2016 11:21 pm

Zdar,

předběžně nabízím ke koupi následující ultra-end základ. Jde asi o to nejvýkonnější, co lze momentálně na trhu sehnat.

Intel i7 6950X - lepší kus 4,5GHz@1.4V Cinebench R15
ASUS Rampage Extreme V10 Edition - pouze samotná deska, bez IO shieldu
G.Skill TridentZ 32GB 4x8GB 3600, BDIE Samsung chipy

Celková cena v obchodě je nyní přibližně 74 000 Kč

Nechám to za rovných 50 000 Kč

Nejlépe osobko v Olomouci, jinak pošta, DPD, uloženka atd.

Ekasha

Postby Ekasha » Thu Nov 03, 2016 5:22 pm

Ekasha wrote:Zdar,

předběžně nabízím ke koupi následující ultra-end základ. Jde asi o to nejvýkonnější, co lze momentálně na trhu sehnat.

Intel i7 6950X - lepší kus 4,5GHz@1.4V Cinebench R15
ASUS Rampage Extreme V10 Edition - pouze samotná deska, bez IO shieldu
G.Skill TridentZ 32GB 4x8GB 3600, BDIE Samsung chipy

Celková cena v obchodě je nyní přibližně 74 000 Kč

Nechám to za rovných 50 000 Kč

Nejlépe osobko v Olomouci, jinak pošta, DPD, uloženka atd.

Sold.

Kdyby chtěl někdo stavit X99 ještě, mám tu fungl novou MSI X99A XPOWER GAMING TITANIUM ze soutěže. Nechám ji za 9 500 Kč.

Luneta
Honorable Guild Member

Postby Luneta » Sat Nov 05, 2016 1:00 pm

za rovnaku sumu zozeniem z obchodu vole.

Luneta
Honorable Guild Member

Hardware / Zelezo - Diskuze a Bazar - CPU, GPU, RAM, PSU, MB, Chassis ....

Postby Luneta » Mon Nov 07, 2016 9:40 pm

na slovensku :)
co zaruka cez teba?
ked u vyrobcu tak sere pes, posielat to k nemu, dohadovat sa... lepsie si priplatit nejaku tu stovku a clovek to ma u lokalneho.

Spazik

Postby Spazik » Tue Dec 20, 2016 5:46 pm

Má někdo zkušenost s nějakým externím repro k TV? koupil jsem si tuto TV
http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-a ... JU6872UXXH
A chtěj bych nějaké lepší audio (nechci prostorový zvuk, spíše 2.0/3.0 nebo 2.1/3.1) v cenovce řekněme okolo 5tis. max. Je mi jasné že audiofilové za tohle kupují kabely, ale nejsem zas tak moc náročný :D
Jo a jestli jsem dobře koukal, tak se zdá že má pouze digitální audio výstup, takže hádám že budu muset řešit i nějaký převodník na analog..

BlackDave
Honorable Guild Member

Postby BlackDave » Wed Dec 21, 2016 12:00 am

v téhle cenové relaci a s tím že preferuješ 2.1 / 3.1 tak určo nějaký sound bar :

např:

Samsung HW-K450 (http://www.samsung.com/us/televisions-h ... w-k450-za/) - napojení přes HDMI ARC (Audio Return Channel) nebo optical+ to má bezdrátový subwoof , bluetooth audio pro spárování s mobilem / tabletem na spotify etc...

Doporučuju ale HDMI ARC .. normal pak ovladčem od tv ovládáš všechno a nemusíš řesit nic... (v tv manuálu je u novějších tv označeno jedno HDMI jako ARC)

osobně preferuji A/V receiver + repra případadně sety cena je samozřejmě vyšší ale imo dobrá investice teď jsem po 8 letech měnil starý Onkyo htx-22hd set za HT-R395 (cena samozřejmě vyšší.. prodává se v 5.1 setu - http://www.eu.onkyo.com/en/products/ht- ... ab=Details)

co umí : 100W/kanál, 100W subwoofer s bassreflexem, 192kHz/24bit DAC, HDMI (4 in, 1 out), DTS-HD, Dolby TrueHD, Bluetooth, FM tuner, HDCP2.2, 4K, HDR, USB.. kvůli 4k HDR TV .. ten starej nedával 4k při 60Hz
"The world is a dangerous place, not because of those who do evil, but because of those who look on and do nothing." - Mr. ROBOT (USA TV Network)

Spazik

Postby Spazik » Thu Dec 22, 2016 11:38 am

Ok díky, to HDMI mě nenapadlo.

Ale co se týče těch soundbarů, četl jsem názory že zvukově to zase není taková pecka, i když lepší než to co je v TV to bude určitě :D

Uvažoval jsem spíš třeba tohle repro (Made in CZ dokonce :-D)
https://www.czc.cz/aq-m-23-cerna-dalkov ... 03/produkt
nebo toto se subwooferem (vhodnější asi na filmy...)
https://www.alza.cz/stereo-reproduktory ... 49.htm?o=4
+ nějakej DAC převodník:
http://www.aq.cz/obchod/prevodniky-125/ ... rter-2906/
(na aliexpresu se něco podobnýho dá koupit za 2-3 stovky)
Ale popravdě moc si nedokážu představit jestli by byl slyšitelný rozdíl mezi DAC za 3 stovky a tím za 3 tisíce v případě propojení s repro za 5k:
http://www.aq.cz/obchod/prevodniky-125/dac-box-tv-2082/

Jinak AV reciever bych asi moc nevyužil, protože zrdoj signálu bude převážně TV (USB, Youtube, pozemní vysílání, možná někdy i PC) + se mi nechce řešit kabeláž a umístění zadních repro.

BlackDave
Honorable Guild Member

Postby BlackDave » Thu Dec 22, 2016 5:59 pm

no pokud nejsi náročný na audio tak stačí v podstatě cokoliv a bude to lepší než co ti poleze z drtivé většiny TV a jejich interního repra...

každopádně osobně bych ti fakt doporučil spíš nějaký soundbar už jen kvůli konektivitě .. optical / HDMI ARC případně k tomu i Bluetooth audio pro mobile / tablet na poslech .

to beru dnes jako standard

"Bastlit" něco k tv přes 3.5" audio jacka což je koncipované na output pro sluchátka nebo analog komponent káble... mě jde dost proti srsti :D
"The world is a dangerous place, not because of those who do evil, but because of those who look on and do nothing." - Mr. ROBOT (USA TV Network)

Spazik

Postby Spazik » Wed Feb 01, 2017 5:09 pm

Tak jsem teď koukal na ceny HW a chce se mi zvracet a koukám, že nejsem sám:
http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry ... vykonne-pc
Ta dominance Intelu a nVidie fakt není dobrá :-/

Keqin
Honorable Guild Member

Postby Keqin » Wed Feb 01, 2017 5:18 pm

Zrovna včera jsem si nastřelil v Alze novej gaming rig s 1080 a 6700k. No, je to za 60.000,- a to má ještě přijít 1080Ti, která bude tak za 25K.
Daddy & Twitch Gaming Streamer » Twitch | Twitter | Instagram | Discord | Facebook

Spazik

Postby Spazik » Wed Feb 01, 2017 5:23 pm

Jako nejlepší je, že jsem kupoval PC za 40k před rokem a půl, a za stejnou cenu bych měl dneska výkonově +- to stejné :D
Něco je dokonce dražší, 16 GB RAM bylo okolo 2tis. dneska 3 800,- :o
Uvažoval jsem u upgradu GTX 970, ale 20tis. za 1080 nedám :D To už se možná kouknu spíš po bazarové 980Ti.

Spazik

Postby Spazik » Wed Feb 01, 2017 6:53 pm

Nemá někdo zkušenost jak je to s uznávání reklamace eshopy, pokud koupíte od někoho nějaký HW z druhé ruky, který je ještě v záruce, ale faktura je vystavena na jméno původního majitele (tedy ne na vás)?
Tzn. že byste šli reklamovat věc, která je ještě v záruce, ale máte fakturu která není na vás, ale na cizího člověka.

GreatWhite
Honorable Guild Member

Postby GreatWhite » Wed Feb 01, 2017 8:06 pm

Spazik wrote:Nemá někdo zkušenost jak je to s uznávání reklamace eshopy, pokud koupíte od někoho nějaký HW z druhé ruky, který je ještě v záruce, ale faktura je vystavena na jméno původního majitele (tedy ne na vás)?
Tzn. že byste šli reklamovat věc, která je ještě v záruce, ale máte fakturu která není na vás, ale na cizího člověka.

Kdysi jsem o tomhle četl na jiném foru (netýkalo se HW) ale je to jedno - vše se řídí víceméně občanským zákoníkem. Záruka je platná jen mezi prvním kupujícím a prodejcem. Musel bys mít při prodeji sepsáno jedině postoupení práv vyplývající ze záruky a to písemnou formou. A asi mít i kupní smlouvu.
Popis viz např zde : https://www.dtest.cz/clanek-1253/postoupeni-prav-vyplyvajicich-ze-zaruky

Jednodušší možná je se s tím člověkem domluvit aby reklamoval zboží on.

Tifany
Honorable Guild Member

Postby Tifany » Thu Feb 02, 2017 1:49 pm

Spazik wrote: ale 20tis. za 1080 nedám :D To už se možná kouknu spíš po bazarové 980Ti.

Radsi nez 980Ti bych sel do 1070, ktera ma stejny vykon a bude za podobne penize.
.

Atriell
Honorable Guild Member

Postby Atriell » Thu Feb 02, 2017 7:43 pm

GreatWhite wrote:
Spazik wrote:Nemá někdo zkušenost jak je to s uznávání reklamace eshopy, pokud koupíte od někoho nějaký HW z druhé ruky, který je ještě v záruce, ale faktura je vystavena na jméno původního majitele (tedy ne na vás)?

Kdysi jsem o tomhle četl na jiném foru (netýkalo se HW) ale je to jedno - vše se řídí víceméně občanským zákoníkem. Záruka je platná jen mezi prvním kupujícím a prodejcem. Musel bys mít při prodeji sepsáno jedině postoupení práv vyplývající ze záruky a to písemnou formou. A asi mít i kupní smlouvu.
Popis viz např zde : https://www.dtest.cz/clanek-1253/postoupeni-prav-vyplyvajicich-ze-zaruky

Jednodušší možná je se s tím člověkem domluvit aby reklamoval zboží on.

Vše se řídí občanským zákoníkem, obchodní zákoník už neexistuje (vsuvka). Jinak je to tak, že ty jsi s prodejcem uzavřel (ústní) kupní smlouvu a pokud ti garantuje záruku od nákupu, tak by ji měl on pro tebe zařídit. To znamená, že bys měl kontaktovat toho, kdo ti to prodal, a po něm chtít aby to vyreklamoval. Nebo ať ti napíše plnou moc za účelem vyřízení reklamace.
Jinak platí, jak je napsáno v citaci, správně bys to měl mít písemně, ale i ústní dohoda je dohoda. Čili bych se obrátil na prodejce.
Vždycky můžeš mnohem víc, než si myslíš!

Spazik

Postby Spazik » Fri Feb 03, 2017 1:36 pm

Jasný no, to jsem nějak tušil, spíš by mě zajímalo jestli to fakt nějak zkoumají např. podle občanky u CZC, Alzy apod. nebo jak se k tomu obecně staví. Protože zákon je jedna věc a praxe věc druhá :-) Je to přeci jen relativně běžná věc přeprodávat HW v záruce.

Druidicitus
Honorable Guild Member

Postby Druidicitus » Fri Feb 03, 2017 3:04 pm

U CZC po mě chtěli občanku, když mi po reklamaci vraceli peníze, tak před 2 rokama.

Souldrainer
Honorable Guild Member

Postby Souldrainer » Mon Feb 06, 2017 12:12 pm

v Alze odomna vzdy chceli len fakturu ale tak nikdy mi nevracali peniaze. Bud mi menili kus za kus alebo raz mi davali vyssi model ako vymenu.
It has been said that something as small as the flutter of a butterfly's wing can ultimately cause typhoon halfway around the world.
-Chaos Theory

Seopthi
Honorable Guild Member

Postby Seopthi » Fri Jun 09, 2017 3:48 pm

Nekdo v rodine prodava auto - Technicky je to Hardware / Zelezo :D

http://ondrejkratochvil.cz/mazda3/
Don't Steal, the Government Hates Competition.

Spazik

Postby Spazik » Mon Jul 17, 2017 4:35 pm

Seopthi wrote:Nekdo v rodine prodava auto - Technicky je to Hardware / Zelezo :D

http://ondrejkratochvil.cz/mazda3/

Tve takhle vymazlenej inzerát jsem ještě neviděl, mám chuť si to koupit, i když auto nepotřebuju :D

Return to “Off Topic”