Anime

Vse nesouvisejici se svetem WoW
McLobo
Honorable Guild Member

Re: Anime

Postby McLobo » Sat Mar 25, 2017 9:10 pm

phpBB [video]
WoW - (Retired 11.12.13 (✿☯‿☯✿) ) .... Diablo 3 Profile / Stats ... Twitter / MAL ... Problem? ¯\_(ツ)_/¯ ... Meow ლ(☉ェ☉)ლ

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Sun Apr 23, 2017 12:16 am

https://anime.akihabara.cz/anime/TV-serie-Kobayashi-san-Chi-no-Maid-Dragon-2017
Image

To jsem necekal. Ono to melo srdce. Koncept se muze jevit silene a ze to bude zase blbost ale ono to funguje. Je to pohodove anime. Vyvoj postav tu funguje paradne. Hodne se tu balancuje mezi lidskou a draci casti pohledu na svet. Diky tomu to dostava TO neco jineho nez maji jina anime tohoto typu. Vic do hloubky drak vs clovek a minulost Tohru.

Negativa - cely design postavy Quetzalcoatl. Jeji pribeh je ok ale proc proc ji udelaly ty obri kozy fakt nechapu. No a samozrejme vsechny ty forky co se kolem toho tocili. Elma byla neco podobneho ale ta se tam tolik neukazovala. Dale pak zrychleny konec. Zase. Proc radeji nevyhodit nejakou fakt nic nerikajici epizodu a misto toho protahnout finale na 2 dily ? Takhle ten konec nemel vubec ten spravny naboj.

Animace byla luxusni. V bojich a ruznych detailech hodne kvalitka. Silnych 8/10.

Nic nerikajici opening
phpBB [video]

Trosku zaspoilovacich scen
phpBB [video]
Image

Život je svině a pak umřeš.

McLobo
Honorable Guild Member

Postby McLobo » Mon Apr 24, 2017 3:32 am

phpBB [video]
WoW - (Retired 11.12.13 (✿☯‿☯✿) ) .... Diablo 3 Profile / Stats ... Twitter / MAL ... Problem? ¯\_(ツ)_/¯ ... Meow ლ(☉ェ☉)ლ

McLobo
Honorable Guild Member

Postby McLobo » Tue Apr 25, 2017 4:42 am

http://www.animenewsnetwork.com/news/2017-04-24/live-action-ajin-film-teaser-trailer-streamed/.115253

phpBB [video]

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Sat Apr 29, 2017 12:41 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/Phi-Brain-Kami-no-Puzzle-2011
Image

Anime ktere se toci okolo puzzle. Napad originalni a i celkovy svet. Musim pochvalit postavy i kdyz nekdy se chovali hodne debilne tak se i presto mezi nimi budoval vztah. Diky tomu jejich interakce nebyla tak divna jako v jinych anime.

Napady a spad postupem casu neztraceji na sile a nove hadanky jsou zajimave.

Celkove i animace a hudba si drzi uroven po celou dobu.

No urcite pokracuji dal na S2. Hodnoceni 8/10 si to podle me nezaslouzi. Trosku tam skripe vztah a rozuzleni hlavni dvojice. Jinak postava Nonohy me bavila a neskutecne jsem si uzival zenskou postavu ktera nema obrovska prsa a neukazuje je porad do televize.

7/10
Image

McLobo
Honorable Guild Member

Postby McLobo » Sat Apr 29, 2017 3:58 pm

phpBB [video]

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Tue May 09, 2017 9:22 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/TV-serie-Phi-Brain-Kami-no-Puzzle-2012
Image

Druha rada. Dostavame dalsi porci ze stejneho sveta. Hlavni postavy se dal vyviji i kdyz trochu mene nez posledne. Nejvic vyvoje se ale dostane tajemne skupine zaporaku.

Potesi ze anime si pamatuje co se delo v prvni serii a casto z toho vychazi.

Trosku jako i pred tim skripou hlavni motivy zaporaka/zaporaku. Ale ve vysledku bylo finale min blbe nez v prvni serii.

Animacne a hudebne zustava vse pri starem. Jen zajimavost u nekterych puzzlu klesla niz.

Porad to ale bavilo. Jen ted o chlup mene. Pokud to bude mit stejny vyvoj i do treti serie tak uz moje hodnoceni pro treti serii padne na 6/10. Uvidime.

7/10

phpBB [video]
Image

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Tue May 09, 2017 9:23 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/Phi-Brain-Kami-no-Puzzle-2013
Image

Je to docela legracni kdyz vidim ta hodnoceni od jinych uzivatelu ale za me je treti rada na stejne urovni jako prvni. V tehle rade byl nejlepsi zaporak. Konecne daval mnohem vetsi smysl nez Rook a Freecell dohromady. A navic ve 2/3 to vezme za jisty konec ktery treba ve druhe rade uplne chybel. Potom taky je tu prehrsel hlavolamu. Tech take v druhe serii trochu ubylo.

Zase za negativni veci se tu da povazovat docela silne odstaveni vedlejsi postav. Porad nejak zasahuji do pribehu ale necekejte uz tolik epizod zamerenych pouze na sblizovani hlavnich a vedlejsich postav.

Takze ve vysledku se nektere veci jen presunuly z negativ do pozitiv a jine zase z pozitiv do negativ. Takze vysledek je porad stejny :)

1 a 3 serie na stejne urovni a 2 serie o neco slabsi. To je vysledek tohoto pribehu o 75 dilech. Porad se to vsechno ale mlati v mantinelech 7/10.

7/10

phpBB [video]
Image

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Wed May 24, 2017 7:00 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/Film-Koe-no-Katachi-2016
Image

Znam predlohu kterou jsem ale nedocetl do konce (scena v zabavnim parku). Manga se mi hodne libila ale jak to tak byva neco mi do toho skocilo a tak upadla v zapomneni. Nastesti je tu filmove zpracovani a to je parada (kdyz jsem se dozvedel ze bude filmova adaptace tak uz jsem se na docteni vyprdl).

Animacne je to prekrasne, detailni, vyborne rozpohybovane. Pak je to navic neskutecne zvukove a hudebne obalene. Do toho vseho je to i paradne zrezirovane. Vsechna ta symbolika ktera doprovazi emoce hlavnich postav diky tomu vsemu vyzni uplne neskutecnym zpusobem. Rezie mela cit pro hlavni pribeh.

Tohle vsechno navic podporuje netradicni pribeh. Navic pribeh ktery jsem uz od pulky neznal. A sakra ze to byla pulka :) Deje se tam spousta veci ktere jsem fakt necekal. A taky to dopadne jinak nez clovek cekal.

Za me vyborne. Proste vyborne. Animacne, pribehove, hudebne, zvukove proste vyborne.

10/10

phpBB [video]
Image

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Sun May 28, 2017 3:30 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/TV-serie-Youjo-Senki-2017
Image

Hodne zajimavy mix prvni/druhe svetove valky, magie a male holky ????

V prvnim dile jsem si rikal: Ehm to vypada docela zvlastne. Kdyz zacal druhy dil tak jsem si rekl: Ehm koukam na to stejne anime ? Abych se pak po prvnich 5 minutach dozvedel ze tohle nebude jen anime o prvni/druhe svetove valce, magii a male holce. Do toho vseho se nam tu jeste primicha "bytost X".

Ano hlavni postava je silena ale ma pro to duvod. Navic ji porad jde o zivoty jejich vojaku (trochu). Takze neni problem ji fandit. Navic vedlejsi postavy se tu take povedli.

Bitvy vypadaji dobre. Drsnost valky tu je velmi silne zobrazena. No a celkove to vsechno nejak drzi pohromade a je to porad zajimave. Hudba se take povedla. Animace taky. Jen kdyz vidim obrazky z novely tak mi prijde ze je tam hlavni postava zobrazena mnohem vic drsne.

Taky by me zajimalo jak bylo anime verne vuci predloze.

Rozhodne jsem tohle po prvnim dile necekal.

8/10

phpBB [video]
Image

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Wed May 31, 2017 12:01 am

https://anime.akihabara.cz/anime/Grisaia-no-Kajitsu-2014
Image

Silena nerovnovaha. Nemuzu mit umele zabery na kalhotky na holku co je zrovna pohrbivana v rakvi. To proste nefunguje. No musim to rozdelit pro hodnoceni nebo mi z toho praskne hlava.

Minulost divek byla sakra ale sakra drsna. Hodne mi to pripominalo Angel beats. V tomhle se s nima pribeh vubec nepare. To se mi na tom hodne libilo i kdyz mi z toho nekdy bylo docela slusne blbe. Takze s pribehem tu nemam problem. Ale...... Vadi mi ze je to vsechno obalene tim ecci haremem a skolnim zivotem. Strasne to rusi.

Postavy jako charaktery byly v pohode (jen nekdy to skripalo). S tema jsem problem nemel. Navic kdyz se vratim jeste k tem pribehum tak vsechny mely zajimava finale a mely silny dopad na postavy. Jeste ted trosku rozdychavam to kempovani nebo prechazeni po prechodu.

Animacne, hudebne a vsim okolo je to velmi povedene.

Odstranit to ecci tak jdu mozna i pres 8/10.

7/10

Mozna az moc spoileroidni
phpBB [video]
Image

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Tue Jun 06, 2017 8:25 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/Grisaia-no-Meikyuu-Caprice-no-Mayu-0-2015
Image

Zde uz ta kombinace drsneho sveta a ecci je zvladnuta mnohem lepe. Takze ten rusivy prvek z prvni serie tu takovy neni. Jinak vse pri starem. Animace v pohode. Hudba taky. Silny pribeh.

Sup tam s bodem navic.

8/10

https://anime.akihabara.cz/anime/Grisaia-no-Rakuen-2015
Image

Jak do vseho hodit vidle. I takhle by mohl znit podtitul teto druhe serie. Nebo bych mohl pouzit jednu z poslednich vet ktera zaznela v anime: Byl to jen vtip.

No radeji poporade.

Prvni 4 dily dokoncuji pribeh ktery zapocal v OVA a seznami nas s kompletni minulosti hlavniho hrdiny. Zde je vsechno porad velmi povedene.

Jakmile ale zacne posledni pribeh v podani 6 episod tak jde vsechno do neskutecneho hajzlu. Stava se z toho silena akcni jizda ktera je neuveritelne prastena a blba. Diky tomu je z toho uplne jine anime ktere je k tomu jeste jen prumerne. Navic jeden z velkych "tahaku" posledniho pribehu je tu pak zazden a vubec se s nim poradne nepracuje. Tam kde prvni serie mela cit na psychologii postav a na stavbu pribehu tak konec no vlastne 60% druhe serie je proste "bleh a wtf".

Rada pro preziti ? Kdyz to po 4 dile vypnete tak si muzete hodnotit za 8-9/10. Pokud budete pokracovat dal tak na konci budete vahat pri hodnoceni teto serie jako celku mezi 6/10 nebo 7/10.

Jsem z toho hodne rozladen a hodnoceni jako celek pro druhou serii (ac me to mrzi) je za me 6/10. Nemeli to autori splachnout na konci do zachodu.
Image

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Sun Jun 18, 2017 4:51 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/TV-serie-Natsume-Yuujinchou-Go-2016
Image

Miluju ducharske pribehy. Dalsi rada Natsume mi jen potvrzuje proc je tohle anime (spolu s Mushishi) moje velmi oblibene.

Hned na zacatku reknu jedinou vytku co proti nemu mam. Natsume je uz hodne zkuseny a ma velmi silnou duchovni energii a presto ve vetsine pripadu s nim potvory zametaji. Tohle se vztahuje i na jeho pusobeni na okolni svet ostatnich lovcu duchu. Proste by uz mel umet nejaka zarikadla a nebyt jen otloukanek.

Ted takovy vycuc emoci z jednotlivych epizod. 1 - pekne creepy pribeh, 2 - neskutecne dojemny pribeh interakce mezi lidskych svetem a druhy svetem. Presne to je ten typ pribehu co me dostava v tomhle anime, 3-4 - svetla vyjimka ukazek Natsumeho sily. Byt tehle dilu vic tak druhy odstavec bych hned smazal, 6 - zase horkosladky pribeh, atd atd.

Proste zase vyborne. Animace a hudba k tomu sedi.

Hura hned na 6 radu.

9/10
Image

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Mon Jun 19, 2017 3:50 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/TV-serie-Shingeki-no-Kyojin-Season-2-2017
Image

Melo to pekny spad ale prislo mi ze to bylo jen o jedne akci.... Tim myslim ze se tam zase toho moc nestalo (i kdyz docela ano). Je to zvlastni pocit.

Jinak animacne velmi pekne. Dost brutalni. K animaci asi jedna VELKA vytka. Zrovna kdyz se na platne ukaze TEN VELKY tak ho studio udela pomoci 3D pocitacove animace a vypadal smesne. V prvni serii kdyz se ukazal tak byl luxusni. Tady to byl divne pohybujici se panak. S timto typem animace nemam problem pro zabery na formace kdyz jedou na konich apod. Ale to se zase opakuji.

Jinak motivace nekterych postav "hlavni" zapletky teto serii mi prisli dost zvlastni az k nepochopeni.

Chvalim postup s adaptaci. Studio si radeji pockalo nez predloha trochu utece. Za to palec nahoru.

Jo a taky jsem si pockal az vysla serie cela takze jsem netrpel nevyvazenosti nekterych dilu. Mozna kdybych sledoval tydne tak jsem o bod niz.

Urcite dobre anime ale za 10 fakt ne.

8/10
Image

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Tue Jun 20, 2017 7:27 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/TV-serie-Relife-2016
Image

Velmi prijemne a osvezujici anime. Hlavnimu hrdinovy je dana moznost znovu omladnout a ucastnit se posledniho roku na stredni skole. Cely tento projekt ma navic i jiny ukol.

Prvni polovina je neskutecne legracni. Vyborna kadence vtipu. Druha pulka je v tomhle slabsi. Porad ale jak hlavni tak vedlejsi postavy to silne tahnou ku predu. Hlavni hrdina neni pako a chova se opravdu jako clovek kteremu je 27 let. Je zabavne sledovat jak pomaha svemu okoli resit stredoskolske "ptakoviny".

Animacne je to ok.

Takhle vysoke hodnoceni davam protoze jsem to zkoukl na jeden zatah a naplnilo me to pozitivni energii.

9/10
Image

Luneta
Honorable Guild Member

Postby Luneta » Sat Jun 24, 2017 5:15 am

tak jooo cas na anime..nejak som vypadol na dlhsie.dik hosi za zasluznu cinnost,vdaka vam budem mat co pozerat a vediet co pozerat :D :mrgreen: :mrgreen:

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Tue Jun 27, 2017 11:13 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/TV-serie-Little-Witch-Academia-TV-2017
Image

Me pocity za finale tohoto anime ? Bych blil. Tak kycovite zakonceni jsem snad uz dlouho nevidel. Oci jsem protocil tak 54x

Velka chyba v rozlozeni pribehu. Zacatek snad prvnich 10 dilu se proste nic moc nedeje a jen se blbne. Pak naskoci nejaky naznak cool zapletky (do toho vyborna melodie). Pak se to necha byt. Pak se to zase vrati. Pak vyskoci nejaky divny zaporak. Pak se to necha byt. Pak se to cele prenese do temat ktera k tomu vubec nesedi. A pak tu mame to finale.

O to vetsi skoda ze animacne je to velmi svezi anime. Hudba taky nekdy vystrci ruzky.

Z celeho anime mam proste pocit ze nikdo poradne nevedel co s nim delat. Pritom jako jednotlive dily nejsou spatne. Jen to proste nikdo nedokazal dat dohromady a nebo to nechtel dat dohromady. Citim to na 6/10 ale ted se ve me bouri ten humus z finale.

7/10

phpBB [video]
Image

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Sat Jul 01, 2017 10:35 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/TV-serie-Seto-no-Hanayome-2007
Image

Jedna se o neskutecne silenou komedii. Kadence vtipu je tu obrovska a anime paroduje nespocet ruznach zdroju.... ale..... pridava k tomu vsemu jednu vec navic nez ostatni silene komedie. Vyvoj. Spousta anime tohohle typu jsou zalozena na epizodnim pribehu. Neco zacne a neco skonci v jednom dile a v dalsim se jede zase uplne od zacatku bez jakekoliv navaznosti. Tohle tu neni. Co se stane v jednom dile tak je videt i v dalsich. Tohle je jeden z nejsilnejsich faktoru proc se mi toto anime libilo vic nez ostatni gag anime.

Hodne chvalim i jednotlive charaktery. At jsou sebe vic silenejsi tak se toho proste drzi. A u hlavnich postav dochazi postupne k jejich vyvoji. Navic se nechovaji jako hlupaci (i kdyz diky komedialnimu tematu ta veta z ni divne).

Necekal jsem ze tech 26 dilu dam tak rychle ale dal.

PS: Pravda ze na nektere urvane charaktery jsem si musel zvykat dlouho. Hlavne postava Maki. Vadilo mi jak ze zacatku rve ale pozdeji se mi ten hruby hlas jeji daberky zacal libil a bavil me.

8/10

phpBB [video]

phpBB [video]
Image

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Fri Jul 28, 2017 11:40 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/TV-serie-Rewrite-2016
Image

Prvni co me prastilo do oci ehm tedy do usi byla melodie Rewrite - Daisy. Dale potom co me prastilo tentokrat opravdu do oci byly jednotlive pribehy vedlejsich postav. Ty byly velmi zajimave a silne.

Co se tyce hlavniho pribehu tam je to trosku slozite rici protoze se tu delo neco mnohem vic nez bylo ukazano. Je tu jedna velka zakladni myslenka se kterou anime pracuje (prepsani). Je velmi zajimava ale neni tu na plno ukazana. Proto jsem zvedavy jak se s ni dal bude pracovat ve druhe serii. Myslim tim posledni scenu z prvni serie. Co je hlavnim cilem Kagari.

Prvni 2-3 dily byly trosku pomale. Pak se to rozjelo.

Animacne ok.

Silnych 7/10.

phpBB [video]
Image

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Fri Jul 28, 2017 11:43 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/Film-Kimi-no-Na-wa-2016
Image

Po vizualni strance prekrasny film. Takhle ma proste vypadat dokonala synergie s 3D pocitacovou technologii (tak ze to proste nerusi).

Zapletka je z pocatku zabavna, hrava a zajimava. Bohuzel to ale od pulky vezme jisty obrat ktery dosavadni prubeh narusi. Od te doby kvalita filmu kulminuje a pak jeho koncem klesa. Nejvetsi rana je to finale zduvodu toho ze pribeh prestane dodrzovat vlastni nacrtnute fungovani sveta a zacne pouzivat ony prvky tak jak se mu to emocne hodi.

Porad je to ale prekrasne vypadajici animovany film. S povedenym pribehem. Jen jsem cekal neco vic potom co vsude vsichni breceli jak je to mistrovske dilo.

PS: Hodne tomu ublizuje ten obrovsky hype ktery se kolem tohohle filmu tocil a toci. Diky nemu muze clovek od filmu ocekavat neco co proste film sam nemuze nikdy splnit.

8/10
Image

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Fri Aug 18, 2017 9:42 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/TV-serie-Rewrite-2nd-Season-Moon-Hen-Terra-Hen-2017
Image

Zacatek paradni :D Prohlubuje to presne to co jsme se nedozvedeli z prvni serie. A pak to vytvori novou realitu ktera ..... no na to se musite podivat sami.

Rozhodne lepsi nez prvni serie. Nova realita je zajimava. Diky bohu tu neni skola. Je tezke popsat to co se mi zde libilo aniz bych povidal co se v nove realite deje. Takze pokud se vam libila hlavni myslenka z prvni serie urcite se nebojte druhe.

Animacne povedene a mozna i lepsi.

8/10

phpBB [video]
Image

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Tue Aug 22, 2017 9:48 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/TV-serie-New-Game-2016
Image

Anime o tvorbe hry. A o svete kde snad zijou jen zenske postavy :D

Strasne me potesilo ze pribeh se z velke casti opravdu toci kolem tvorby hry (design, programovani, beta testovani). Do toho vseho pridava klasicke fungovani hlavnich postav. Anime je velmi uvolnene. Postavy funguji dobre a hlavne to pozadi tvorby hry (i kdyz mirne zjednodusene) je opravdu zajimave.

Neskutecne me bavila postava Umiko Ahagon + Nene Sakura. Diky nim ta druha pulka byla vyborna.

Paradni anime na vikend. Hura na OVA + druhou serii.

9/10

Opening bohuzel moc o anime neprozrazuje
phpBB [video]
Image

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Fri Sep 29, 2017 9:07 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/TV-serie-Made-in-Abyss-2017
Image

NESKUTECNE.... To jsem opravdu necekal. Netusil jsem ze me jeste muze takhle anime prekvapit.

Genialni zasazeni pribehu. Obrovska propast. Ten zivot okolo. Jednotliva patra. Prokleti propasti. Prekrasna hudba. Povedene postavy. Krasna animace. Surovost a realnost jejich cesty.

Chci vic! Neskutecne to hodilo otacky od asi 9 dilu. To byla fakt jizda. Navic velmi dustojne finale (48minut) prvni serie. Kapitola 2 muze naplno zacit. Prosim.....

Jen drobnost at jenom nechvalim. Vim ze naivita Riko je soucast jeji postavy ale prisla mi docela "nepripravena" na to co ji melo dole cekat a kdyby nemela Roboto-kuna tak by se daleko nedostala. Kdybych se v tom zacal stourat jeste vic urcite bych dalsi chyby nasel ale ja nechci :)

Za me nadsenych 10/10

PS: Jedna se o adaptaci web mangy a tohle byla cca 26 kapitola z aktualnich 42 :(

phpBB [video]

OST
phpBB [video]

45:57 - Hanezeve Caradhina (ft.Takeshi Saito) nebo 55:57 - The First Layer a spousta jinych
Image

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Tue Oct 03, 2017 10:18 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/Sakamichi-no-Apollon-2012
Image

Jen kvuli poslednim 10 minutam tomu davam 6/10.

Dobre zajimave casti s hudbou a pratelstvym tahalo dolu neskutecne debilni chovani hlavnich postav. Jejich chovani je neco co na tehle typech anime nesnasim nejvic a myslel jsem si ze uz to vymizelo. Bohuzel tady to bylo v plne mire a skoro kazdy dil jsem obracel oci v sloup. Jsou to sice studenti na stredni skole ale tohle chovani co predvadeli bylo fakt vrcholem trapnosti. Nishimi Kaoru kazdou chvili udelal neco co vubec nesedelo k jeho uz vybudovanemu vztahu s ostanima. Pusobilo to umele. Debilne. Jen pro dalsi drama v pribehu.

phpBB [video]
Image

Sagittarius
Honorable Guild Member

Postby Sagittarius » Wed Oct 25, 2017 9:06 pm

https://anime.akihabara.cz/anime/TV-ser ... ayami-2017
Image

Posledni dil se opravdu nehodi jako zaver prvni serie.

Nemuzu se rozhodnout jestli anime dela to ze se snazi lidi umele naucit o souziti rozdilnych druhu a o tom jak to vsechno muze fungovat. A nebo poukazuje na prehnane svazani zakonama ohledne rasismu a tim ztraceni samotne svobody..... Takze bud je to takove umele a nebo je to zajimava kritika tohoto tematu.

Trosku se priklanim k tomu druhemu a diky tomu bych dal i druhe serii sanci. Mame tu dil ktery se odehrava v pracovnim tabore z minulosti a naznak soucasnych problemu ve svete kde nasi hrdinove ziji. Prehnany dohled ze strany statu kde muze byt cokoliv definovano jako akt rassismu a osoba za to muze byt potrestana (priklad: Na centaura si nemuze nikdo sednout protoze je to povazovano za znevazeni jejich rasy, a nemuze si na ni sednou ani kamaradka ktere by to hlavni postava urcite dovolila jinak by mohla byt potrestana kdyby ji nekdo videl). Hadi narod kuje nejake pikle a nebo se jen snazi studovat jine druhy ? Dale pak spiritualismus. Na pozadi se deje spousta potencionalne zajimavych veci.

Navic hlavnim hrdinkam to docela slapalo.

Bavili me dily s detma hlavnich postav. To byl takovy spravny oddech a navic ty deti byly zabavne. Diky nim se taky autori pousteli do ruznych mezidruhovych temat. A zase. Byla to chytra kritika a nebo jen takove to umele poucovani. Na tohle mi anime nedalo uplnou odpoved.

Jinak jsem se u toho bavil. Je tam svet ktery ma potencial se dale rozvinout ale maji to autori vubec v planu ? Manga predlohu neznam.

7/10

phpBB [video]
Image

Return to “Off Topic”